GAZBİR Genel Müdürü Musa Cem Önal TRT Haber'de Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Hakkında Açıklamalarda Bulundu

GAZBİR Genel Müdürü Musa Cem Önal TRT Haber’de katıldığı canlı yayında doğal gaz destekleriyle ilgili gündemi değerlendirdi.

İlk olarak 1 aylık ücretsiz doğal gaz desteğine değinen Önal söz konusu desteğin detaylarını açıkladı. Konut, ibadethane ve cemevleri aboneliklerinde 24 Nisan-31 Mayıs arasındaki tahakkuk eden faturalarda kullanım bedeli 0 TL olarak yansıtılacak, aboneler herhangi bir doğal gaz faturası ödemeyecektir. 1 ay ücretsiz doğal gaz desteği ile hane başı ortalama 350 TL, Türkiye genelinde ise 6,5 Milyar TL tasarruf edileceğini söyledi.

Ön ödemeli sayaç kullanan abonelerin de desteklerden yararlanacağını belirten Önal uygulamada ön ödemeli sayaç kullanan abonelerin kartlarına önceki ayda kullandıkları doğal gaz miktarının ilk yüklemede kartlarına yükleneceğini belirtti.

11 ay boyunca sürecek 25 metreküp doğal gaz desteğine de değinen Önal; tüketimin düşük olduğu yaz döneminde pek çok abonenin Ekim ayına kadar doğal gaz giderinin olmayacağını ve Mayıs 2024’e kadar sürecek bu destek ile hanelerin aylık ortalama 153 TL tasarruf edeceğini sözlerine ekledi.

GAZBİR Genel Müdürü M.Cem Önal’ın doğal gaz desteklerine yönelik yer aldığı programı ve açıklamaların detaylarını programın tamamının yer aldığı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.